Aktuální výročí: Pro toto datum nemáme v kalendáři výročí

Vyhledávání

O nás

Články

Kontakty

Novinky:

  • 19.10.10 - Doplněno hodnocení FB
  • 29.8.10 - Doplněn kalendář výročí
  • 5.7.10 - Celková změna koncepce stránek

Reklama

časopis

Přihlášení

Systémové zprávy[CNW:Counter]
Kategorie: Návody, výkresy

Europíka aneb gumový hrot

Současnost
Doufejme že dostatečná dokumentace k výrobě relativně bezpečné píky.

Ke stažení: EuropikaMT_MkII.pdf PDF soubor, cca 0,25MB

stáhnout PDF soubor

print Formát pro tisk

Komentáře


, oči odpovědět

Jak si chráníte oči ? Díval jsem se na videa boj píkanýru a to je tesítky lidi v sobě s píky a helmice co chrání jenom hlavu a ne obličej máte to tam nějak pořešené ?

, - odpovědět

Kotrcovo názory jsou zcestné. 8 Mortaigne bojuje dobře a se zápalem a je pravda, že právě díky těmto píkám je boj na pohled realističnější, neboť si aktéři mohou více dovolit.

, Vzhled odpovědět

Hodně lidí se nás ptalo, jak to vypadá v reálu - konečně jsem to nafotil a zde přikládám obrázek, jak to vypadá po několika trénincích:

Před akcí už zbývá jen odčervit a zakovat (rozumějte odrezit a "postříbřit") 10
img

img

, - odpovědět

pokud se budu všeho bát co by se kdyby se tak budu sedet doma a nevystrčím nos pokud dělám šerm a bitvy musím počítat i s tím že se muže něco stát a o víc budu dávat pozor a s nějakýho škrábnutí nědělám problém, neboli pokud nejde o život tak jde o hovno a ještě jinak hrajete si na vojáky , ale chováte se jako civililisti nějak podobně jsem to zažil na BH když proti nám šli cizinci a už předem volali kontakt nein takže když se o sebe bojí nemají to dělat nebo musí počítat s nějaký m šrámem

icon odpověděl(a)

Mě by zajímalo o co ti jde? Pokud se ti nelíbí naše řešení okej, vyjádřil ses. Nemyslím že další diskuze na toto téma by byla plodná.
Nemyslím, bysme v boji komukoliv uhnuli a myslím , že jsme schopní přistoupit i na "drsnější" konfrontaci. Nicméně jsme pochopili že nehoda není náhoda a člověk se seriózním přístupem ke každé věci raději takovým to náhodám předchází. Vystřelenou kouli už nezastavíš. Každý máme na danou věc jiný názor. Myslím, že nemám potřebu tě přesvědčovat tak i ty nemusíš přesvědčovat nás. Přeji hodně uspěchů a žádné špatné náhody.

, - odpovědět

Pánové pokud jakoukoliv zbran ovládá rozumnej člověk a ne pako kterej se neumí ovládat tak je tato zbran bezpecná. Uvědomte si že ne zbran ,ale lidi jsou nebezpeční zbran sama osobe nikoho nezabije ani nezraní ,ale člověk pako ten velice lehce a nejenom píkoua¨,ale kordem nebo čímkoliv jiným.

odpověděl(a)

Mě osobně píkou bodl člověk který ji umí ovládat velice dobře a taky bych řek že je bezpečno,ale v bitvě do něj někdo žduch,což je nejběžnější jev kterému se nelze vyhnout a pobod pučený kalhoty(naštěstí).
Takže s tebou nesouhlasím není to o rozumnosti člověka ,ale o bezpečnosti. Meč pokud to s ním trochu umíš tak vychýlíš ze směru protože je krátkej, píku už nestihneš.
Jinak útok pikenýrů co sem viděl s těmito hroty, kdy opravdu naroštujou protější jednotku, je bezva. Kdyby to dělali s kovovýma tak je pozabíjí.

, europíka odpovědět

kdo se bojí nesmí do lesa aneb nelezme evropě a poseroutkum do řiti, to bysme taky za chvilku mohli z děl a mušket střílet tak že budeme místo výstřelu hulákat bum 14

icon odpověděl(a)

No zjevně si to nepochopil..díky této píce si bitvu můžeme více užít, protože to umožnuje více věcí než s kovovýma píkama, které jsou prostě historicky udělané tak že jsou hodně hodně smrtelné..a my se chceme přiblížit co nejvíc historii ,užít si to, ale nezabít se. Takže tvůj názor je jaksi velmi mimo.

icon odpověděl(a)

to Kotrc: tak to je fajn že to tak bereš 12
mám ulitý nějaký koule, stoupneš a druhou stranu s ostrou píkou, abysme si to mohli sjet realisticky ?

(pro všechny - gumovej hrot mě připadá jako adekvátní střílení bez kulí)

icon , reakce odpovědět

Takže nahromadily se mi na mailu na na diskusních fórech dvě reakce, které stojí za odpověď.

1) kritika a odmítnutí názvu "Europíka". Takže to je pochopitelně nadsázka, parodie a legrace, kdo to nepochopil, má problém který netřeba řešit. nebo ne?

2) kde sehnat a jakou použít a jak zpracovat gumu...
Doporučuji obrátit se na firmu GUTES z Hodonína www.gutes.cz/kontakt.html . Pan ředitel Malčík už bude přesně vědět co s tím... 5